Ocet jabłkowy właściwości - poprawa zdrowia, ciała i urody

Ocet jabłkowy właściwości - poprawa zdrowia, ciała i urody

7 ZASTOSOWAŃ OCTU JABŁKOWEGO, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Ocet jabłkowy to prawdziwe złoto wśród octów. Jest o wiele delikatniejszy niż ocet spirytusowy, winny, czy balsamiczny, a do tego ma mnóstwo właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Ocet jabłkowy powstaje w wyniku dwukrotnej fermentacji – najpierw sok wyciśnięty ze świeżych jabłek zostaje poddany fermentacji alkoholowej, wynikiem której jest cydr. Następnie cydr poddaje się kolejnej fermentacji, z której otrzymujemy drogocenny ocet jabłkowy - niezastąpiony w zdrowej i smacznej diecie... i nie tylko! Sprawdź 7 najciekawszych zastosowań octu jabłkowego.

Naturalny ocet jabłkowy 

Naturalny ocet jabłkowy

1. Detoksykacja organizmu – ocet jabłkowy sprawdzi się idealnie

Ten fermentowany jabłkowy eliksir to bogate źródło witamin (A, B, C i E), soli mineralnych, pektyn i polifenoli – wśród wielu cennych właściwości korzystnych dla zdrowia, ocet jabłkowy wykazuje działanie odkażające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i oczyszczające, a więc doskonale nadaje się do naturalnej detoksykacji organizmu. Odkwasi organizm, wspomoże trawienie, eliminację toksyn, złogów i szkodliwych produktów przemiany materii, zwalczy grzybicę stóp i paznokci, pomoże usunąć nieprzyjemny zapach z ust, czyli tzw. halitozę.

2. Chcesz schudnąć? Pij ocet jabłkowy codziennie!

To informacja potwierdzona badaniami: wprowadzenie do codziennego menu 1-2 łyżek octu jabłkowego wspomaga odchudzanie i przyspiesza zrzucanie nadmiernych kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że ocet jabłkowy intensyfikuje procesy trawienne, daje uczucie sytości, dzięki któremu nie masz ochoty na podjadanie, pobudza perystaltykę jelit oraz obniża poziom cukru we krwi. Jeśli więc chcesz zachować smukłą sylwetkę lub szybciej spalać zbędne kalorie, sięgaj codziennie po około 2 łyżki stołowe octu jabłkowego solo – lub jako dodatek do ulubionych potraw.

3. Ocet jabłkowy na trądzik i poprawę kondycji skóry

Z powodzeniem możesz stosować ocet jabłkowy jako naturalny kosmetyk – sprawdzi się jako tonik do skóry, przywróci jej naturalne, kwasowe pH, a dzięki właściwościom przeciwustrojowym pomoże także pokonać trądzik, wypryski i schorzenia skórne. Przed nałożeniem go na skórę twarzy, pamiętaj o rozcieńczeniu octu jabłkowego w proporcjach 1:1 z wodą, by uniknąć podrażnień. Możesz również dodawać ocet jabłkowy do kąpieli całego ciała lub stóp - zwłaszcza jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, złagodzić stany zapalne, czy nadmierną potliwość. W tym celu zaleca się dodawać około 500 ml octu jabłkowego na wannę wody.

4. Twoje włosy też pokochają ocet jabłkowy!

Czy wiesz, że ocet jabłkowy wykorzystuje się również do pielęgnacji włosów i skóry głowy? Odżywczą płukankę przygotujesz łącząc ocet jabłkowy 1:1 z wodą lub dodając 3-4 łyżki octu do ulubionej maski / odżywki. Taką miksturę nakładaj na włosy po umyciu i pozostaw na 5- 10 minut – ocet jabłkowy domknie łuski włosów i pozostawi je miękkie, lśniące i gładkie. Płukanka pomaga także zwalczyć łupież i ułatwia rozczesanie włosów, które mają tendencję do plątania się i zbijania w kołtuny.

5. Lubisz czystość? Miej ocet jabłkowy zawsze pod ręką

Dzięki właściwościom odkażającym, ten fermentowany złoty płyn to znakomity pomocnik każdej pani domu - używaj go do mycia owoców i warzyw, kiedy chcesz pozbyć się z ich skórki i powierzchni bakterii oraz resztek pestycydów. Przygotuj z niego ekologiczny środek do czyszczenia podłóg, mycia szyb i luster (doskonale zapobiega pozostawianiu smug!), a po umyciu zębów wkładaj główkę szczoteczki na 3-5 minut do miseczki z roztworem 1:1 wody i octu jabłkowego, by pozbyć się bakterii namnażających się na wilgotnej szczoteczce.

6. Zaproś ocet jabłkowy do kuchni – na zdrowie!

Ocet jabłkowy jest zdrowy i znacznie przyjemniejszy w smaku niż np. mocny, wręcz palący w gardle ocet spirytusowy. Z tego powodu wspaniale nadaje się do podkreślania smaku potraw, sosów, dressingów, sałatek, zup i przekąsek - przyrządzisz z niego fantastyczny vinegret, użyjesz go do przygotowania jajek po benedyktyńsku, stworzysz zdrowszy domowy majonez, zakwasisz z nim ogórki, kapustę, przygotujesz zalewę do śledzi, czy marynowanych grzybków. Mniam!

7. Ocet jabłkowy - sprzymierzeniec Twojego serca

Ze względu m.in. na wysoką zawartość potasu i flawonoidów, ocet jabłkowy zalecany jest na poprawę pracy serca, obniżenie poziomu złego cholesterolu i regulację ciśnienia tętniczego krwi. Jego spożywanie poprawia krążenie, pomaga zwalczyć nadciśnienie i jest wskazane w profilaktyce chorób serca. Pij łyżeczkę na czczo, by wzmocnić i uelastycznić naczynia krwionośne, zbić cholesterol, zmniejszyć ryzyko miażdżycy i choroby wieńcowej. Jak widzisz, ocet jabłkowy to prawdziwa esencja prozdrowotnych składników - bezcennych dla Twojego zdrowia, serca, sprzyjających szczupłej sylwetce, pięknej skórze i lśniącym włosom, wspierających prawidłowe trawienie, utrzymanie właściwego poziomu cukru i cholesterolu. A do tego fantastycznie smakuje i doskonale podkreśli smak Twoich ulubionych potraw. Sięgaj po ocet jabłkowy na zdrowie - każdego dnia!

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za zapis otrzymasz od nas kod na 5% zniżki na najbliższe zakupy.
Akceptuję Regulamin i Politykę prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl