Wakacyjne szeleństwo orzechowe. Przez całe wakacje masła orzechowe jak i orzechy dostępne są 25% taniej!

Oleje tłoczone naturalne ekologiczne nierafinowane gdzie kupić?

Oleje tłoczone naturalne ekologiczne nierafinowane gdzie kupić?

Oleje naturalne i ekologiczne – gdzie kupować oraz czy warto ich używać?

Poziom świadomości zdrowotnej jest w naszym społeczeństwie coraz wyższy. Coraz chętniej interesujemy się zdrowym trybem życia – jak się odżywiać i jak dbać o siebie, aby zachować dobrą kondycję oraz ochronić się przed chorobami. Zamiast jedynie reagować na pojawiające się dolegliwości, warto wprowadzać do swojego życia zwyczaje, które pomogą nam ich unikać i dbać o siebie całościowo. Jednym z takich zwyczajów może stać się codzienne picie olejów naturalnych, o których pozytywnym wpływie na organizm można by napisać całe tomy. My jednak dzisiaj zaprezentujemy tylko te podstawowe informacje, które – mamy nadzieję – przekonają jeszcze więcej osób do tego, aby oleje naturalne na stałe zagościly w ich życiu. Doradzimy też, gdzie kupować oleje naturalne, aby mieć pewność, że otrzyma się produkty najwyższej jakości. 

Olej naturalny tłoczony na zimno – „magiczny” eliksir zdrowia

Nazwanie oleju naturanego „magicznym” nie jest wcale określeniem na wyrost. Lista korzyści, które płyną z regularnego spożywania oleju naturalnego tłoczonego na zimno jest tak długa, że aż trudno uwierzyć, że jakiś magik nie maczał w tym palców. A to po prostu magia płynąca z natury!

Tłoczenie na zimno sprawia, że w oleju zatrzymywane są wszystkie najcenniejsze składniki odżywcze. Próżno szukać ich w przetworzonej żywności i suplementach diety. Do produkcji olejów naturalnych wykorzystywane są różne nasiona, m.in. len, rzepak, czarnuszka. W procesie tłoczenia na zimno powstaje swoista esencja tego, co w tych nasionach jest najlepsze.

Olej naturalny zawiera więc mnóstwo: 

 • witamin, 
 • nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, 
 • przeciwutleniaczy,
 • pierwiastków chemicznych (m.in. magnez, cynk, fosfor, wapń) 
 • białek. 

Wszystkie te mikroelemnty pozytywnie wpływają na wiele aspektów zdrowotnych:

 • wzmacniają odporność na infekcje,
 • wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego,
 • wzmacniają mięśnie i kości, pomagają w pracy układu pokarmowego,
 • regulują gospodarkę hormonalną.

Olej tłoczony na zimno można stosować także zewnętrznie – na skórę i włosy. Jego składniki wpływają  na regenerację i nawilżenie skóry, pomagają w walce z problamami skórnymi i reakcjami alergicznymi, wspomagają porost włosów i wzmacniają je. A to wciąż nie jest pełna lista „magicznych” skutków stosowania oleju naturalnego...

Olej rzepakowy ekologiczny – zaproś zdrowie do swojej kuchni

Olej rzepakowy to jeden z najczęściej używanych olejów spożywczych. Jednak warto pamiętać, że zwykle oleje kupowane w markecie nie zawierają wartościowych dla naszego organizmu składników. Świadomy zakup zdrowego oleju pozwala wprowadzić do diety to, czego ciało naprawdę potrzebuje. A co to znaczy zdrowego? Przede wszystkim powinien to być olej rzepakowy ekologiczny – produkt tłoczony w niskiej temperaturze (która pozwala zachować wartości odżywcze) i z nasion o sprawdzonym pochodzeniu, odpowiednio pakowany, przechowywany i transportowany. Sposób dbania o jakość produktu od momentu pozyskiwania nasion, aż do chwili dostarczenia do klienta jest wyznacznikiem tego, na ile odpowiedzialnie producent podchodzi do swojego zadania.

Oleje naturalne – sklep, któremu warto zaufać

Każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie z pomocą olejów naturalnych, powinien trzymać się jednej podstawowej zasady: nie kupuj byle gdzie! Im dokładniej sprawdzimy źródło pochodzenia kupowanego produktu, tym większą będziemy mieli pewność, że otrzymujemy wysoką jakość. Czym powinien charakteryzować się sklep, w którym kupujemy oleje naturalne? Powinien przede wszystkim:

 • prezentować rzetelne i pełne informacje na temat swoich produktów (pochodzenie, sposób produkcji, pakowania i przechowywania),
 • gwarantować bezpieczny i zgodny z wymaganiami produktu sposób dostarczenia do klienta.

Jeśli te warunki są spełnione, nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć zamówienie i rozpocząć swoją przygodę z magicznymi, naturalnymi eliksirami zdrowia.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Akceptuję Regulamin i Politykę prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl