🔥Ho Ho Ho ! Od 6 do 10 grudnia 🎅 Mikołaj przynosi naszym Klientom darmową dostawę na wszystkie zamówienia powyżej 59 zł.
*Promocja dotyczy przesyłek krajowych

Ocet jabłkowy na odchudzanie - fakt czy mit?

Ocet jabłkowy na odchudzanie - fakt czy mit?

Zbędne kilogramy, niezbędne zmiany - czy właśnie od tego rozpoczął się Twój research dotyczący szybkiego zrzucenia wagi? Jeśli tak, na pewno trafiłeś na informację o cudownych właściwościach i wpływie octu jabłkowego na odchudzanie.

Jeśli pragniesz zweryfikować lub usystematyzować zdobyte informacje i sprawdzić, czy picie octu jabłkowego wspomoże proces odchudzania - zapraszamy do lektury!

Ocet jabłkowy - jak powstaje?

Ocet jabłkowy marki Olej z natury - bo w zdecydowanej większości właśnie o tym produkcie będziemy rozmawiać - powstaje na bazie zebranych jabłek, pochodzących z polskich upraw. Według klasycznej i tradycyjnej receptury, ocet jabłkowy pozyskiwany jest w wyniku działania bakterii, które stopniowo zamieniają cukier z jabłek w lekki alkohol, a następnie w roztwór kwasu octowego pod postacią płynną (wodną). Odpowiednia długość fermentacji jabłek zapewnia nie tylko wyjątkowy smak, ale również wartości odżywcze, o których więcej w dalszej części artykułu.

Ile powinien ,,leżakować” ocet jabłkowy, aby miał najwięcej wartości odżywczych? Według naszej filozofii i doświadczenia, produkt musi dojrzeć - po przejściu procesu fermentacji, rozlewamy ocet do dedykowanych butelek, a następnie czekamy kilka miesięcy - dopiero wtedy produkt trafia do sprzedaży 🙂

Właściwości octu jabłkowego

Jak łatwo się domyślić, popularność octu jabłkowego w kontekście odchudzania wynika z jego właściwości odżywczych. Niepasteryzowany, długo fermentujący ocet jabłkowy wyróżnia się zawartością aminokwasów, żywych kultur bakterii i pektyny. Według badań i artykułów naukowych*, przy regularnych spożywaniu octu jabłkowego, produkt ten może działać w sposób oczyszczający organizm, wspierać odporność organizmu oraz pracę niektórych narządów wewnętrznych. Według publikacji, ocet jabłkowy może również poprawiać przyswajanie wapnia w jelitach oraz łagodzić nudności i zgagę.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ocet jabłkowy nie powinien być stosowany jako suplement diety, zamiennik zdrowych posiłków lub lek - to tylko naturalny produkt, który może wspomóc Twoje zdrowie i dodać motywacji do dalszego działania 🙂

100% naturalny ocet jabłkowy

100% naturalny ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Jak powyższe informację mają się do tematu artykułu, dotyczącego odchudzania przy pomocy octu jabłkowego? Pierwszą, żelazną zasadą, która powinna wybrzmieć z tego artykułu jest fakt, że sam w sobie ocet jabłkowy nie odchudza. Spożywanie go jako magicznego środka, mającego w sposób szybki i maksymalnie efektywny zmienić naszą sylwetkę jest drogą prowadzącą donikąd.

Nie oznacza to jednak, że ocet jabłkowy nie może wspomagać procesu odchudzania. Przy zachowaniu zdrowej i zbilansowanej diety, ocet jabłkowy może stanowić całkiem niezłą, dodatkową ,,motywację” i naturalny wspomagacz w utracie zbędnych kilogramów. 

Ocet jabłkowy - jak pić, żeby schudnąć?

Picie octu jabłkowego to jedna z popularniejszych metod suplementacji tego produktu. W kontekście diety redukcyjnej, picie octu jabłkowego może być kojarzone z obniżeniem poziomu cukru we krwi. Według badań*, kwas octowy zawarty w opisywanym przez nas produkcie odpowiada za utrzymanie na prawidłowym poziomie glukozy we krwi. Zminimalizowanie skoków cukru jest jednym z ważniejszych elementów składowych procesu odchudzania. Woda z octem jabłkowym - wypijana przed posiłkiem - może pozytywnie wpłynąć na gospodarkę cukrową naszego organizmu i walkę z utratą zbędnych kilogramów.

Kolejną wskazówką, przemawiającą na korzyść i zaletę octu jabłkowego w kontekście odchudzania są informacje mówiące o większym uczuciu sytości przy regularnym spożywaniu tego produktu*. Wszystko za sprawą jabłek, które - bogate w pektyny - potęgują uczucie sytości oraz spowalniają opróżnianie żołądka. 

Warto również zaznaczyć, że kwas octowy (m. in. dzięki termogenezie) może przyczynić się do szybszego i lepszego procesu spalania kalorii. A to już całkiem istotna informacja, prawda? 🙂

Kiedy pić ocet jabłkowy: rano czy wieczorem?

To pytanie z pewnością nie raz pojawiło się w Twojej głowie. Jak (i kiedy) pić ocet jabłkowy, żeby możliwie jak najbardziej wspierał odchudzanie? Odpowiedź jest bardzo prosta - to zależy od formy, w jakiej chcesz przyjąć ocet oraz od rytmu Twojego dnia. Pamiętaj, że ocet jabłkowy to tylko dodatek do zdrowej diety i powinien być stosowany z umiarem. Rekomendujemy maksymalnie 2 łyżki stołowe octu, który możesz wypić z wodą - najlepiej na czczo lub bezpośrednio przed posiłkiem.

Nie zapomnij o tym, że ocet jabłkowy możesz włączyć do swojej diety również jako dodatek do innych dań - marynatę, sos, dodatek do warzyw.

Czy ocet jabłkowy na odchudzanie, spożywany regularnie i w ilościach umiarkowanych naprawdę działa? Jego właściwości odchudzające to fakt czy mit? Podsumowując zebrane przez nas informacje, wnioski są dwa:

FAKT - jeśli picie octu jabłkowego na odchudzanie będzie dodatkiem do zdrowej, zbilansowanej diety, opartej na deficycie kalorycznym lub/i ruchu,
MIT - jeśli picie oleju na odchudzanie to jedyna zmiana, jaka zajdzie w Twoim jadłospisie i rytmie dnia.

Po więcej zdrowych (i często pysznych) inspiracji zapraszamy do sekcji bloga 🙂

 

*Artykuł powstał na postawie źródeł/artykułów/opracowań medycznych lub/i naukowych- bazuje m. in. na informacjach zawartych w źródłach: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17485860/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24781306/

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za zapis otrzymasz od nas kod na 5% zniżki na najbliższe zakupy.
Akceptuję Regulamin i Politykę prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl