Dieta dla szczęśliwego brzucha
W artykule przeczytasz o:
Ból brzucha, niestrawność, wzdęcia - problemy żołądkowe to dyskomfort, którego chcielibyśmy pozbyć się jak najszybciej i doświadczać jak najrzadziej. Warto więc zapoznać się z naturalnymi produktami, które - uwzględnione w codziennej diecie - ochronią Twój żołądek, wspomogą pracę jelit i pozwolą Ci czuć się lekko przez cały dzień. Po które z nich już sięgasz, a o których dowiesz się po raz pierwszy? Sprawdźmy!
Siemię lniane - żelowy kompres dla układu trawiennego
Bogate w składniki odżywcze superfoods, jakim jest siemię lniane, wykorzystuje się do zwalczania bólu brzucha, nadkwasoty, problemów z żołądkiem i zaparć już od wieków. To również nieoceniony przyjaciel smukłej sylwetki, bo sprzyja odchudzaniu, eliminacji toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, jakie mogą gromadzić się i zalegać w jelitach, wywołując nieprzyjemne uczucie ciężkości.
CO W SOBIE MA?
- Mnóstwo błonnika pokarmowego
- Kwasy tłuszczowe omega-3
- Lignany – antyoksydanty
- Witaminy z grupy A, B, C, D, E i K
- Fosfor, cynk, potas, magnez, selen i żelazo
Zdrowe naturalne Siemię lniane
Siemię lniane można spożywać na różne sposoby. Jeśli chcesz ukoić żołądek, najlepiej wsypać do kubka 1 łyżkę nasion i zalać je do pełna wrzącą wodą - wszystko dokładnie wymieszaj i tak przygotowany napój odstaw na około 15 minut. Całość stanie się gęsta i nabierze “żelowej” konsystencji, która jest jak naturalny leczniczy okład dla żołądka i jelit – ochrania układ pokarmowy, zapobiega biegunkom i zaparciom, łagodzi objawy jelita drażliwego i wspomaga trawienie. Kleik z siemienia pity na czczo polecany jest na wrzody, działa na żołądek osłonowo, pomaga usunąć złogi, zapobiega refluksowi i przyspiesza metabolizm. To drogocenne panaceum na wiele schorzeń układu trawiennego. Nasiona siemienia lnianego możesz też dodać do ulubionego jogurtu, zmiksować z płatkami owsianymi i owocami w formie pysznego, odżywczego koktajlu albo dodać do warzywnej sałatki.
Płaski brzuch i bez wzdęć nawet po obfitym posiłku - oto moc nasion chia
Niepozorne, małe czarne diamenciki – ziarenka chia to doskonałe źródło białka, które syci żołądek na dłużej, zapobiega napadom głodu i podjadaniu oraz wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. To nasiona cenione również za bardzo wysoką zawartość błonnika oraz imponującą ilość wapnia – jego zawartość w chia jest zdecydowanie wyższa, niż w większości produktów mleczarskich!
CO W SOBIE MA?
- Białko
- Błonnik pokarmowy
- Mangan
- Kwasy tłuszczowe omega-3
- Wapń
- Magnez
- Fosfor
- Witamina B3 (niacyna)
- Witamina B1
- Potas
Zdrowe naturalne Siemię lniane
Nasiona chia najlepiej wypróbować w wersji na słodko - idealnie sprawdzają się w deserach, koktajlach, jogurtach i puddingach. Szybki pomysł? Proszę bardzo: połącz mleko kokosowe z miodem i wiórkami kokosowymi, dodaj do całości garść nasion chia i odłóż deser na 40-50 minut do lodówki, by stężał. Pysznie, sycąco i odżywczo! A do tego bardzo niskokalorycznie.
To bardzo dobry wybór dla Twojego brzucha, zdrowia i sylwetki przede wszystkim dlatego, że nasiona chia uznawane są za najlepsze źródło błonnika na świecie! Dzięki włóknom roślinnym pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną jelit i działają jak miotełka, która dosłownie wymiata z układu pokarmowego wszystkie zalegające złogi. Uwalniają od wzdęć i zaparć, pomagają schudnąć i zachować płaski brzuch, zmniejszają apetyt i skutecznie łagodzą bóle brzucha - np. po przejedzeniu. Wprowadź nasiona chia do swojej codziennej diety i przekonaj się, jak szybko pokochasz desery, koktajle i puddingi z czarnymi kuleczkami mocy – a Twój żołądek będzie nasycony i zadowolony.
POGOTOWIE ŚLIWKOWE - na ból brzucha i zaparcia
Suszone śliwki słyną z fantastycznego działania naturalnie usprawniającego perystaltykę jelit – i rzeczywiście w tej kwestii nie mają sobie równych! Są rewelacyjnym dodatkiem do wypieków, deserów, śniadaniowego muesli, możesz sięgać po nie także jako po samodzielną, zdrową przekąskę, albo zrobić z nich aromatyczny napar. W każdej formie wspomogą pracę układu pokarmowego i doskonale ochronią Twoje jelita.
CO W SOBIE MA?
- Pektyny
- Beta-karoten
- Błonnik pokarmowy
- Magnez, potas, miedź, bor
- Związki fenolowe
- Witamina C
- Witamina K
- Witamina B6
Zdrowe naturalne Siemię lniane
Miękkie, pyszne i słodkie suszone śliwki to świetny zamiennik kalorycznych przekąsek - warto zjeść ich przynajmniej 4-5 każdego dnia, by poprawić trawienie, uregulować rytm wypróżnień, pozbyć się wypukłego brzucha i wzdęć oraz naturalnie oczyścić jelita. Włącz je do swojej diety, aby zapobiec zaparciom, bólowi żołądka, a także wspomóc pracę wątroby. Czy wiesz, że suszone śliwki zalecane są na niedrożność jelit i że spowalniają wchłanianie glukozy do krwi? To naturalne, niezwykle skuteczne antidotum na wszelkie schorzenia jelitowe i problemy żołądkowe - sięgaj po nie jak najczęściej, a Twój brzuch z pewnością przestanie się buntować