Do 22.04 obowiązuje promocyjna cena na wysyłkę DPD pickup 8,90 oraz

darmowa dostawa od 99 zł dla tej formy dostawy.

Rozgrzewający masaż stóp olejami – co nam to daje?

Rozgrzewający masaż stóp olejami – co nam to daje?

Masaże olejami to wspaniały sposób na poprawę jędrności naskórka oraz jego dogłębne nawilżenie. Z roku na rok rośnie zatem liczba osób, które decydują się na wizytę w profesjonalnym gabinecie bądź wykonanie tego typu zabiegu w domowym zaciszu. Najczęściej masujemy twarz oraz ciało. Warto jednak pamiętać, że takim kuracjom możemy poddać również swoje stopy. Postaramy się zatem dzisiaj podpowiedzieć, jak powinien wyglądać zabieg rozgrzewający na tę część ciała oraz przedstawimy jego działanie. Sprawdź!

Olejowe rozgrzewające masaże stóp – kiedy warto się na nie zdecydować?

Olejowe masaże rozgrzewające stopy są znane od dawien dawna. Dzięki nim możemy pozbyć się wielu dolegliwości oraz zadbać o te jakże ważne części ciała. Takiemu zabiegowi powinien regularnie poddawać się każdy z nas, tym bardziej, że masaż możemy wykonać w domowym zaciszu samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby. Kuracja sprawdzi się najlepiej w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nasze ciało jest narażone na wychłodzenie. Dodatkowo masaż będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia bądź mają pracę stojącą.

Olejowe masaże stóp – co nam to daje?

Każdy zabieg na stopy przynosi nam przynajmniej kilka różnych korzyści. W przypadku rozgrzewającego masażu olejowego możemy jednak liczyć na ich naprawdę dużo pozytywnych skutków. Taka kuracja posiada bowiem wiele zalet i zdecydowanie poprawia komfort naszego życia. Dlaczego warto zatem pamiętać o takich masażach przy użyciu naturalnych tłuszczów roślinnych?

Ulga po ciężkim dniu

Masaż rozgrzewający na stopy przyniesie nam przede wszystkim niesamowitą ulgę po ciężkim dniu. Warto zatem wykonać go po pracy, treningu, wycieczce rowerowej czy pieszej wędrówce po górach. Nasze kostki, śródstopie oraz palce są bowiem podczas takiego wysiłku narażone na duży nacisk i wszelkiego rodzaju urazy. Delikatne ruchy rąk oraz subtelne ugniatanie sprawią, że wszystkie mięśnie rozluźnią się, a my poczujemy niebywałą ulgę. Przy regularnym wykonywaniu zabiegu zauważymy, że nasze stopy nawet po intensywnym wysiłku będą zdecydowanie mniej obolałe niż zwykle. 

Pobudzenie krążenia

Wiele osób cierpi na tak zwaną chorobę zimnych stóp. Co to jednak oznacza? Do naszych kończyn dostaje się zbyt mało krwi. Schorzenie to można zatem zaliczyć do problemów związanych z krążeniem. W takiej sytuacji, oprócz wizyty u lekarza, zalecane są rozgrzewające masaże olejami. Podgrzany tłuszcz zapewni idealny poślizg, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać subtelne i nieprzerwane ruchy. Odpowiednio uciskając skórę oraz mięśnie sprawimy, że krew zacznie powoli dopływać do kończyn. Przy okazji stopy staną się ciepłe. Dzięki temu poczujemy się zdecydowanie lepiej, a niska temperatura, np. za oknem, nie powinna nam aż tak bardzo doskwierać. 

Regeneracja naskórka

Naturalne oleje roślinne są cenione w kosmetyce z kilku różnych powodów. Przede wszystkim są w stanie dostarczyć do naszej skóry wiele cennych substancji odżywczych, witamin, minerałów oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. W zależności od rodzaju posiadają także inne dodatkowe właściwości, np. przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne czy łagodzące. Wykonując rozgrzewający olejowy masaż stóp, zadbamy zatem przy okazji o swój naskórek, który szczególnie w okolicach pięt, może być niezwykle przesuszony i popękany. Dzięki temu skóra stanie się gładka i z pewnością mniej szorstka. 

Zapobieganie odciskom i uszkodzeniom

Twarda i popękana skóra na piętach to nie tylko problem natury estetycznej. Taki naskórek jest bowiem również niezwykle podatny na uszkodzenia czy wszelkiego rodzaju odciski, a nawet rany. Wykonując rozgrzewający masaż olejowy stóp, zapobiegniemy zatem takiej sytuacji i sprawimy, że żadne buty nie będą już wyrządzać nam dużej krzywdy.

Nawilżenie skórek wokół paznokci

Kobiety, zarówno latem, jak i zimą, lubią mieć wykonany piękny pedicure oraz pomalowane paznokcie u stóp. Niestety, znajdujące się wokół płytki paznokcia skórki odrastają w zawrotnym tempie i sprawiają, że stylizacja nie wygląda zbyt estetycznie. Wykonując regularny masaż olejowy, możemy jednak temu zapobiec. Jak? Skórki zaczynają być widoczne w momencie, gdy stają się przesuszone. Naturalny tłuszcz sprawi jednak, że będą one idealnie nawilżone oraz automatycznie zdecydowanie mniej widoczne. Przy okazji ich całkowite usunięcie stanie się o wiele łatwiejsze. 

Wzmocnienie oraz rozjaśnienie płytki paznokcia

Oleje to także wspaniały sposób na regenerację płytki paznokcia. Wykonując nimi masaż stóp, sprawimy zatem, że pedicure nie będzie już nigdy naszym utrapieniem. Tłuszcz nawilży bowiem paznokcie, które staną się zdecydowanie mocniejsze, a dodając do niego odrobinę soku z cytryny, usuniemy także wszelkiego rodzaju przebarwienia. Decydując się na olej kokosowy, możemy także zapobiec grzybicy stóp oraz paznokci, a także zniwelować już istniejące zmiany chorobowe.

Relaks

Dla wielu z nas rozgrzewający olejowy masaż stóp będzie także wspaniałym relaksem. W kończynach znajduje się bowiem wiele nerwów, których odpowiednie uciskanie powoduje rozluźnienie. Dodatkowo dodając do naturalnego tłuszczu olejek eteryczny, sprawimy, że po całym pomieszczeniu rozprzestrzeni się przyjemna woń, która będzie koić nasze zmysły. 

Jak wykonać rozgrzewający masaż stóp?

Skoro wiemy już, jakie korzyści niesie za sobą rozgrzewający masaż stóp olejami, warto zainteresować się, w jaki sposób należy go wykonać. Poszczególne jego etapy opiszemy zatem krótko w przewodniku krok po kroku.

Krok 1: kąpiel stóp

Masaż stóp należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Najlepiej zatem zapewnić swoim kończynom relaksującą kąpiel. Do miski nalewamy więc ciepłą wodę i dodajemy do niej kilka kropel oleju. Dzięki temu naskórek stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Pamiętajmy jednak, aby taka kuracja nie trwała dłużej niż 10 minut. Zbyt długie moczenie skóry w wodzie sprawi, że nasze pięty zaczną się jeszcze bardziej przesuszać.

Krok 2: dokładne osuszenie

Po kąpieli w oleju stopy należy dokładnie osuszyć. Najlepiej zrobić to przy pomocy miękkiego ręcznika wykonanego z mikrofibry. Twardszy materiał niestety może spowodować uszkodzenie naskórka. Pamiętajmy także, by w trakcie bądź po kąpieli nie złuszczać zrogowaciałych pięt peelingiem czy tarką. Takie mechaniczne usuwanie skóry sprawia bowiem, że ta narasta jeszcze szybciej, co automatycznie może zniwelować dobroczynne działanie zmiękczające oleju.

Krok 3: przygotowanie oleju

Po wykonaniu pierwszych dwóch kroków możemy przystąpić do przygotowania oleju. Najpierw mieszamy ze sobą wybrany produkt bazowy, a następnie dodajemy do niego ulubiony olejek eteryczny. Taką mieszankę podgrzewamy w kąpieli wodnej przez kilka minut. Jeśli posiadamy w domu termometr spożywczy, co jakiś czas sprawdzajmy, jak gorący jest nasz tłuszcz. Pamiętajmy, by jego temperatura oscylowała w granicach 36-40 stopni Celsjusza. Zbyt ciepły olej niestety może spowodować ciężkie do wyleczenia oparzenia. W przypadku, gdy nie posiadamy termometru, niestety będziemy musieli sprawdzać temperaturę mieszanki na własnej skórze. Należy wtedy zachować szczególną uwagę. 

Krok 4: masaż właściwy

Olej przygotowany, dlatego możemy rozpocząć właściwą część masażu. Na stopy nakładamy mieszankę i rozpoczynamy zabieg. Każdy nasz ruch powinien być płynny i bardzo delikatny. Następnie delikatnie zwiększamy intensywność ucisków oraz skupiamy się na poszczególnych mięśniach i ścięgnach. Masaż na jedną stopę powinien trwać ok. 10 minut.

Porada: masaż możemy wykonać samodzielnie bądź z pomocą drugiej osoby. Niektórzy z nas mogą jednak odczuwać wtedy łaskotanie, które uniemożliwi wykonanie całego zabiegu. W takiej sytuacji starajmy się non stop obserwować ruchy osoby, która robi nam masaż. Dzięki temu będziemy przygotowani na jej kolejne kroki i tym sposobem w mniejszym stopniu odczujemy łaskotanie.

Krok 5: maska regenerująca

Nadmiaru oleju, który pozostał na naszych stopach po masażu, nie warto od razu zmywać. O wiele lepiej nałożyć na niego krem bądź maskę, a następnie całość owinąć woreczkiem lub założyć skarpetki. W ten sposób zapewnimy piętom dodatkową regenerację oraz nawilżenie, dzięki któremu pozbędziemy się szorstkości oraz delikatnie wygładzimy naskórek.

Krok 6: ponowna kąpiel stóp

Na zakończenie całego rytuału należy ponownie wykonać kąpiel stóp. Dlaczego? Przede wszystkim pozbędziemy się w ten sposób lepkiej i śliskiej powłoczki olejowej. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie się nam poruszać oraz nie zostawimy wszędzie tłustych śladów. Dodatkowo masaże wykonywane na ciepło sprawiają, że z naszego organizmu uwalniane są wszelkiego rodzaju toksyny. Należy je zatem dokładnie zmyć.

Jakie oleje będą najlepsze do rozgrzewającego masażu stóp?

Do wykonania rozgrzewającego masażu stóp, możemy wykorzystać niemalże każdy olej. Pamiętajmy jednak, że tłuszcze nierafinowane “nie lubią” wysokich temperatur. Takie specyfiki powinniśmy zatem podgrzać jedynie do ok. 38 stopni. Jeśli jednak zależy nam na nieco cieplejszym oleju, musimy zdecydować się na tłuszcz rafinowany, czyli tłoczony na ciepło.

Jeśli natomiast chodzi o konkretne rodzaje olejów, przede wszystkim godny polecenia będzie wspomniany już wcześniej tłuszcz kokosowy. Posiada on bowiem właściwości przeciwgrzybicze oraz bardzo dogłębnie regeneruje zrogowaciały naskórek. Przy okazji nie musimy dodawać do niego olejków eterycznych. Sam w sobie posiada niezwykle przyjemny tropikalny zapach. Dodatkowo do masażu sprawdzi się przeciwzapalny i łagodzący olej z czarnuszki, rozluźniający tłuszcz wytwarzany z ziaren lnu czy też klasyczny wyrób rzepakowy, który uelastycznia naskórek oraz zapobiega jego przesuszeniu. 

W przypadku dodawania olejków eterycznych mamy zupełną dowolność. Wszystko zależy jedynie od tego, jakie zapachy lubimy najbardziej.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl