Olej z wiesiołka - właściwości lecznicze i pielęgnacyjne, które dodadzą Ci zdrowia i urody
W artykule przeczytasz o:
Wiosna to czas odrodzenia – czyli idealny moment, by wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej odrobinę leczniczej i upiększającej magii natury!
Olej z wiesiołka to niezastąpione źródło drogocennych składników odżywczych, które przyniosą mnóstwo dobrego dla Twojej skóry, włosów, stawów i ogólnego stanu zdrowia. Chcesz zregenerować swoje ciało po zimie? Poczuć się lepiej w swojej skórze? Poprawić odporność na choroby? Wybierz naturalną drogę do zdrowia i pięknego wyglądu - olej z wiesiołka będzie Twoim sprzymierzeńcem w kompleksowej pielęgnacji organizmu od wewnątrz i na zewnątrz.
Zadbaj o siebie z olejem z wiesiołka
Złocisty olej z wiesiołka to bez wątpienia prawdziwy eliksir zdrowia i wspaniały produkt dla wielbicieli naturalnej pielęgnacji. Warto znać jego wyjątkowe właściwości i wiedzieć, jak w pełni wykorzystać całe dobro, które w sobie skrywa – gwarantujemy, że wprowadzając olej z wiesiołka do swojej codziennej rutyny żywieniowej i pielęgnacyjnej, poczujesz całe spektrum zmian na lepsze.
Naturalny olej z Wiesiołka tłoczony na zimno
Dziś wspólnie odkryjemy jego najcenniejsze tajemnice - zaczynajmy!
Olej z wiesiołka - jak wiele dobrego może dla Ciebie zrobić?
Olej z wiesiołka pozyskiwany jest z nasion rośliny o wdzięcznej nazwie "wiesiołek dwuletni". Wiesiołek nazywany jest również kwiatem wieczornym, ponieważ jego bujne żółte kwiaty zamykają swoje płatki o poranku, a otwierają rozłożyście wieczorem. Magicznie, prawda? Wiesiołek od wieków był wykorzystywany przez różne kultury ze względu na swoje wszechstronne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Olej z jego nasion obfituje w kwasy tłuszczowe omega-6, w tym kwas linolowy i gamma-linolenowy, a także kwas palmitynowy, stearynowy i oleinowy. Jest również źródłem witamin E i F oraz magnezu, cynku, selenu, wapnia, antyoksydantów i polifenoli. W jaki sposób możesz czerpać z jego cudownych właściwości?
Piękna i gładka skóra
Olej z wiesiołka jest niezrównanym skarbem pielęgnacyjnym dla Twojej skóry. Bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6, zwłaszcza GLA, pomaga w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia komórek skóry, poprawia elastyczność i sprężystość oraz widocznie zwiększa gęstość i jędrność skóry. Jest polecany również, gdy chcesz na dłużej zachować młody wygląd cery i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Świetnie sprawdzi się w łagodzeniu zmian po trądziku, czy niedoskonałości cery - możesz z powodzeniem używać go przy skórze suchej, normalnej, mieszanej i tłustej.
Jak stosować olej z wiesiołka na skórę?
Wystarczy 2x dziennie – rano i wieczorem – nanieść odrobinę oleju na skórę i pozostawić do wchłonięcia. I to wszystko! Odżywcze substancje przenikną w głąb skóry i dogłębnie ją zrewitalizują.
Olej z wiesiołka:
- Odżywia i regeneruje skórę
- Nawilża przesuszoną cerę
- Pomaga zmniejszać widoczność zmarszczek i przebarwień
- Poprawia jędrność i sprężystość skóry
- Łagodzi stany zapalne, schorzenia skórne, zmiany po trądziku, egzemę
- Wzmacnia paznokcie
Mocne i lśniące włosy
Twoje włosy również pokochają olej z wiesiołka! Regularne stosowanie tego oleju na skórę głowy oraz na włosy na całej ich długości może pomóc we wzmocnieniu cebulek, zapobiegać łamliwości i przesuszeniu kosmyków, a nawet stymulować ich przyspieszony wzrost.
Jak stosować olej z wiesiołka na włosy?
1-2x w tygodniu zrób sobie domowy wieczór SPA i poświęć trochę czasu na olejowanie włosów - nałóż na nie olej z wiesiołka, owiń szczelnie ręcznikiem i poczekaj cierpliwie, aż dobroczynne składniki oleju rozpieszczą suche kosmyki. Efekty zobaczysz już po 1. takim zabiegu: włosy staną się mocniejsze, bardziej elastyczne, nawilżone i błyszczące.
Olej z wiesiołka:
- Poprawia kondycję włosów - wzmacnia je i nawilża
- Dodaje włosom blasku i zapobiega ich wykruszaniu
- Przyspiesza porost włosów
- Zamienia matowe i suche kosmyki w lśniące, mocne, sprężyste i zdrowe
- Pomaga zwalczać łupież
- Przeciwdziała wypadaniu włosów
Zdrowe serce
Olej z wiesiołka może również wspierać zdrowie serca - głównie dzięki zawartości kwasów omega-6, które pomagają w regulacji poziomu cholesterolu we krwi. Odciążając układ krwionośny i obniżając poziom złego cholesterolu, wzmacniasz mięsień sercowy i wspierasz prawidłowe krążenie krwi w żyłach i tętnicach (również wieńcowych i domózgowych). Olej z wiesiołka dołączony do codziennej diety pomaga poprawić pracę układu sercowo- naczyniowego i obniżyć ciśnienie - jest więc szczególnie zalecany w diecie osób zmagających się z nadciśnieniem oraz narażonych na wyższe ryzyko zawału serca.
Olej z wiesiołka:
- Reguluje ciśnienie tętnicze krwi
- Obniża poziom cholesterolu LDL
- Pomaga uszczelniać i wzmacniać naczynia krwionośne
- Wspomaga pracę serca
- Zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu
Zdrowe i sprawne stawy
Olej z wiesiołka wykazuje korzystny wpływ na zdrowie stawów i całego układu kostno- stawowego, głównie ze względu na jego zdolność do poprawy elastyczności tkanki łącznej. Kwas gamma-linolenowy (GLA) jest substancją o działaniu przeciwzapalnym – pomaga łagodzić stany zapalne w stawach i strukturach okołostawowych, zmniejszając tym samym ból stawów i poprawiając ich ruchomość. GLA może także pomóc w utrzymaniu prawidłowej gęstości kości i przeciwdziałać kontuzjom, zwichnięciom, czy złamaniom. Regularne spożywanie oleju z wiesiołka może przynieść ulgę osobom cierpiącym na choroby kości i stawów, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, czy osteoporoza.
Olej z wiesiołka:
- Wzmacnia stawy i poprawia ich ruchomość
- Łagodzi dyskomfort, ból stawów, sztywność mięśni i “łupanie” w kościach
- Poprawia gęstość kości
- Zmniejsza dolegliwości związane ze zwyrodnieniami, czy RZS
- Zapobiega urazom i kontuzjom
Wsparcie kobiecego zdrowia
Olej z wiesiołka może odgrywać istotną rolę we wspieraniu zdrowia kobiet na różnych etapach życia - z jego cennych właściwości i łagodzącego działania warto korzystać podczas miesiączki, ciąży i menopauzy. Olej z wiesiołka przynosi ulgę w bólach miesiączkowych, zmniejsza stany zapalne i obrzęki, pomaga regulować cykl hormonalny, a także łagodzi wahania nastroju i drażliwość. Kwasy tłuszczowe omega-6 zawarte w oleju z wiesiołka są niezwykle cenne w prawidłowym rozwoju płodu, zwłaszcza rozwoju mózgu i oczu dziecka. Wspomagają zdrowie kobiety w czasie ciąży i mogą zapobiegać powikłaniom ciążowym, takim jak nadciśnienie ciążowe, czy przedwczesne rozwarcie szyjki macicy. Z kolei korzystne działanie oleju na skórę zapobiega powstawaniu rozstępom po ciąży. W czasie menopauzy, stosowanie oleju z wiesiołka może łagodzić uderzenia gorąca, wpływać na poprawę samopoczucia, regulować prawidłowy poziom hormonów i niwelować problemy ze snem. W hołdzie kobiecości - olej z wiesiołka!
Olej z wiesiołka:
- Pomaga regulować gospodarkę hormonalną
- Łagodzi bóle miesiączkowe i uczucie rozdrażnienia
- Wspiera rozwój płodu i zdrowie kobiety ciężarnej
- Pomaga uniknąć powikłań ciążowych
- Niweluje nieprzyjemne objawy menopauzy – uderzenia gorąca, obniżenie nastroju, bezsenność
Codzienny rytuał zdrowia – jak spożywać olej z wiesiołka?
Jak widzisz, powodów aby włączyć olej z wiesiołka do codziennej diety jest bardzo dużo. Najprościej sięgać po niego prosto z butelki - tłoczony na zimno i nadający się również do spożywania na zimno (unikaj obróbki termicznej!) będzie świetnym uzupełnieniem jogurtu, smoothie, czy śniadaniowego koktajlu. Z powodzeniem zastąpi masło na kromce świeżego pieczywa, możesz dodać go również do ulubionej pasty kanapkowej. W wersji obiadowej doskonale nada się do skropienia ziemniaków, ryżu, czy kaszy, będzie także znakomitą bazą do sosów i dressingów sałatkowych - jego lekko orzechowy smak świetnie podkreśli smak każdej potrawy. Sięgaj po tę drogocenną dawkę składników odżywczych każdego dnia, by cieszyć się rewelacyjnym zdrowiem i pięknym wyglądem!